Malba kvašem

V prostorách Pavučiny Hustopeče jsme si užily (fakt jsme byly jen ženský:-D) 22.října super sobotní malovací dopolko. Sešly jsme se z různých koutů Moravy s výbornou náladou a v krásném počtu:-).  K dispozici jsme měly různé kvašové barvy na vyzkoušení - Masterclass, Pebeo, Kreul a další, kvalitní papír i kulaté štětce a krok po kroku - od míchání barev a kresby kýžené kytice jsme se propracovaly až k barevnému dílku. Jsem tak ráda, že chodíte, že si děláte čas samy pro sebe, že spolu můžeme strávit čas v příjemném flow a vytvořit u toho něco krásného. Začínala jsem před 4 lety s kurzy kresby pravou mozkovou hemisférou. Od té doby se toho hodně událo a moje neutuchající vášeň k malování mě žene k tomu, pro Vás hledat další zajímavé způsoby výtvarného vyjádření. Takže věřím, že se máte stále na co těšit!

DĚDEKVlastně mě asi vždycky lákalo umění starých malířských mistrů - jak postupovali, vrstvili barvičky...a i když se dneska můžem jen domnívat, jak to fakticky dělali, myslím, že se s Míšou Janovským podařilo udělat celkem slušnej obraz. Velký obdiv, že si na tuto techniku Míša přišel sám a předává ji dál nám ostatním.  Určitě to není poslední obraz, který touto technikou udělám, ale další DĚDKY ode mne nečekejte - spíš nějaké oku lahodící děvy anebo portréty:-D. 

Takže jak vidíte, anoooo, aj já se pořád učíííím! A jak ráda:-)...bez vzdělávání bychom přece šlapali na místě, nebo?

MALBA /S/ VÍNEMTož tuto boží techniku jsme vyzkoušeli na Ekocentru Trkmanka, ono se dá opravdu malovat téměř vším, co je trochu přírodní, takže fakt vždycky drahej výtvarnej matroš nepotřebujem - takže když popíjíte s kamarády vínko a máte s sebou nááááhodou papír a štětec, dají se vyfiknout nádherný věci-můžete kuknout na můj FB, tam jsem zveřejnila ty nádherný věci, co kočky a kluk udělali:-). Ostatním alkoholem jsme to ještě nezkoušeli, ale třeba to zkusíte Vy a dáte mi vědět:-), těším se!

Vernisáž ivaň 13.5.2023Jedním slovem báječná akce. Jsme s Ivetkou Michaliskovou moc vděčné, že jste si udělali při sobotě volno a
přišli jste nás podpořit na naši společnou akci do Galerie u Klaků v Ivani. Bylo opravdu plno, podpořili nás rodiny, přátelé, moji kreativci, naše výtvarná guru Jana Rozková, vernisáž nám zpestřili kluci z Brna, a to Patrik Havelka (zpěv) a Daniel Sýkora (tanec). Doufám, že se Vám akce líbila a nám to vlilo novou krev do žil pro další tvoření! Výstava potrvá do 12.6. a je možno se zastavit po tel. domluvě s paní Klakovou (www.mataatelier.cz)Velký dík!

já a krajinky???

Vždycky jsem malovala spíš lidi. Krásné ženy, vrásčité muže, miloučké děti, portréty, výrazy. Osobně ráda přijímám výzvy ve svém tvoření a jednou takovou jsou dlouhodobě krajinky. Miluju přírodu. Miluju pohledy na kopce, hory, louky, lesy, pole...ale nějak jsem zatím nedozrála do bodu, že si to budu chtít namalovat. Změnil to až malíř Jan Turánek, výborný akvarelista, který se právě na krajinky a urbanismus v akvarelu soustředí. Přiučila jsem se a už se těším, až sednu do plenéru a něco hezkýho si vymaluju. A vy-můžete jít se mnou! :-)

drbe se o mně?!

V červenci mě kontaktovala paní redaktorka z Brněnské drbny s žádostí o rozhovor v ateliéru. Nejdřív jsem se upřímně zasmála, že pokud čeká ateliér, bude zřejmě zklamaná, protože já maluji doma, v našem obývacím pokoji, kde koneckonců vedu i kurzíky v malém kruhu nadšenců. Ještěže máme ten obývací prostor celkem prostorný! Mluvily jsme o všem možném, především o mé cestě - jak jsem se z práce v kanceláři dostala k výtvarnému umění a malování vůbec. Cesta to byla klikatá, ale dnes bych za nic neměnila. Nejtěžší  bylo se rozhodnout a důvěřovat si. Byla jsem plná drivu, rodina mě v mém úmyslu plně podpořila a myslím si, že to je na začátku všeho nejvíc. Vy, co mě znáte, znáte i mou cestu a vývoj, kdyby mě někdo ještě neznal a chtěl si počíst, rozhovor přikládám odkazem (vydáno Brněnská drbna  30.7.1023ve 13h). Pěkné počteníčko přeji!:-)https://brnenska.drbna.cz/zpravy/kultura/27777-ucarovala-mi-abstrakce-mini-nebojacna-umelkyne-z-jizn...

EXPOZICE MASNÝ RŮŽEK BRNO

Tentokrát jsem nehledala prostor k výstavě obrazů já, ale prostor si mě našel sám:-). Pan provozní z Masného růžku mě kontaktoval s prosbou, zda bych na dobu neurčitou nemohla zapůjčit svá díla na zeď, a čím větší, tím lepší - prostor je tam opravdu velkolepý, takže požadovány byly formáty kolem 80 cm nejméně. Souběžně jsem měla mít výstavu v Iváni, ale nakonec jsem to dala nějak dohromady a vytvořila ještě nové obrazy laděné přímo pro tento prostor. Masný růžek najdete v Brně na ulici Křenová a nabízí skvělou, zejména steakovou kuchyni. Pokud zajdete, dejte mi vědět, jak se Vám obrazy v tomto prostoru líbily:-) a nechte si chutnat! 

vínomalba v havlíčkově vile


Moc děkuji za tuto příležitost. Nádherné prostory, ze kterých na Vás dýchne jak odkaz předků, tak moderna dnešní doby. Snoubení prostor, lidí, kavárny, které se jen tak nevidí. Můžete kouknout na odkaz na IG, ze kterého atmosféru workshopu "nasajete". A ano, i jsme nasávaly, tedy pouze ženy, které měly vlastního řidiče - to k vínomalbě prostě patří:-)! Jsem též vděčná za to, že za mnou jezdíte ze vzdálených měst a krajů, moc si toho vážím!
https://www.instagram.com/stories/highlights/18103721902326985/