Malba kvašem

V prostorách Pavučiny Hustopeče jsme si užily (fakt jsme byly jen ženský:-D) 22.října super sobotní malovací dopolko. Sešly jsme se z různých koutů Moravy s výbornou náladou a v krásném počtu:-).  K dispozici jsme měly různé kvašové barvy na vyzkoušení - Masterclass, Pebeo, Kreul a další, kvalitní papír i kulaté štětce a krok po kroku - od míchání barev a kresby kýžené kytice jsme se propracovaly až k barevnému dílku. Jsem tak ráda, že chodíte, že si děláte čas samy pro sebe, že spolu můžeme strávit čas v příjemném flow a vytvořit u toho něco krásného. Začínala jsem před 4 lety s kurzy kresby pravou mozkovou hemisférou. Od té doby se toho hodně událo a moje neutuchající vášeň k malování mě žene k tomu, pro Vás hledat další zajímavé způsoby výtvarného vyjádření. Takže věřím, že se máte stále na co těšit!

DĚDEKVlastně mě asi vždycky lákalo umění starých malířských mistrů - jak postupovali, vrstvili barvičky...a i když se dneska můžem jen domnívat, jak to fakticky dělali, myslím, že se s Míšou Janovským podařilo udělat celkem slušnej obraz. Velký obdiv, že si na tuto techniku Míša přišel sám a předává ji dál nám ostatním.  Určitě to není poslední obraz, který touto technikou udělám, ale další DĚDKY ode mne nečekejte - spíš nějaké oku lahodící děvy anebo portréty:-D. 

Takže jak vidíte, anoooo, aj já se pořád učíííím! A jak ráda:-)...bez vzdělávání bychom přece šlapali na místě, nebo?

MALBA /S/ VÍNEMTož tuto boží techniku jsme vyzkoušeli na Ekocentru Trkmanka, ono se dá opravdu malovat téměř vším, co je trochu přírodní, takže fakt vždycky drahej výtvarnej matroš nepotřebujem - takže když popíjíte s kamarády vínko a máte s sebou nááááhodou papír a štětec, dají se vyfiknout nádherný věci-můžete kuknout na můj FB, tam jsem zveřejnila ty nádherný věci, co kočky a kluk udělali:-). Ostatním alkoholem jsme to ještě nezkoušeli, ale třeba to zkusíte Vy a dáte mi vědět:-), těším se!